Galeria

1

22.04.2017 AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POMORZA I KUJAW 2017

W sobotę 22 kwietnia odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw. Pogoda niestety nie sprzyjała jeźdźcom i koniom. Konkursowi skoków przez przeszkody towarzyszyły opady gradu i deszczu :( Część ujeżdżeniowa odbyła się na hali.
Niesprzyjająca aura oczywiście nie wpłynęła na ducha walki naszych zawodników – rywalizacja była zacięta:) Stajnię Jarużyn reprezentowały – Nicole Tarnowska, Sandra Christensen, Marta Koszałka, Hanna Paluszkiewicz, Angelika Karnowska.

Poniżej lista zwycięzców:
UJEŻDŻENIE:
1. AGATA GIETKAUTP BYDGOSZCZ
2. FILIP TOMCZUKUMK TORUŃ
3. ANDRZEJ BEDLIŃSKI – UMK TORUŃ

SKOKI:
1. MICHAŁ TOMCZUKUKW BYDGOSZCZ
2. ANNA JANKAUTP BYDGOSZCZ
3. KAROLINA ROSIEWICZUTP BYDGOSZCZ

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!

02.04.2017 HALOWE TOWARZYSKIE I REGIONALNE ZAWODY W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY

W pierwszą i bardzo słoneczną niedzielę kwietnia w Stajni Jarużyn odbyły się ostatnie w tym sezonie Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody. Był to zarazem finał pięcioetapowej rywalizacji o tytuł Najlepszego Jeźdźca. Zwyciężczynią i właścicielką paki jeździeckiej firmy Alfako, którą ufundowała firma ALAN AKCESORIA MEBLOWE, została Małgorzata Zubrycka na koniu Carmen ze stajni Nebraska – klub Jeździecki Rywal Grudziądz.
Nasi klubowicze, zaczynając od najmłodszych – Jan Grzybowski, Daria Arkuszewska, Zuzanna Duroł a na tych bardziej doświadczonych kończąc – Tomasz Głogowski, Aleksandra Ring, Daniel Zieliński – również zaliczyli udane, czyste przejazdy.
Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!
Należy również dodać, iż zawody odwiedziła ekipa Telewizji Bydgoskiej :):)

wq
aaq

11.03.2017 EGZAMIN NA ODZNAKI JEŹDZIECKIE

W sobotę 11 marca w Stajni Jarużyn odbyły się egzaminy na Brązową i Srebrną Odznakę Jeździecką
Komisja w osobach Pani Joanny Kruk oraz Pani Doroty Włodarczyk bardzo wnikliwie weryfikowała wiedzę oraz umiejętności jeźdźców. Z uwagi na dużą liczbę chętnych – 22 osoby – egzamin zakończył się późnych godzinach popołudniowych. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy ukończyli egzamin z wynikiem pozytywnym!!!!

12.03.2017 HALOWE TOWARZYSKIE I REGIONALNE ZAWODY W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY

W niedzielę 12 marca w naszej stajni odbyły się Towarzyskie i Regionalne Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach od Drugiego Kroku do klasy N ( wysokość przeszkód od 30 cm do 120 cm ). Był to czwarty i przedostatni etap walki o tytuł Najlepszego Jeźdźca i cenne nagrody. Już nie możemy doczekać się finału :)

aaq
aaq

25.02.2017 BAL KARNAWAŁOWY

A tak się bawi Stajnia Jarużyn na Balu Karnawałowym !!!:):) W tym roku motywem przewodnim był Styl Country :)

PÓŁKOLONIE ZIMA 2017

Zima nie odpuszcza ale to nie zraża naszych półkolonistów. Przy dobrej zabawie czas szybko leci a jeżdżąc konno nie sposób zmarznąć.
Drugi turnus dobiega końca…..

qe
z1

05.02.2017 TOWARZYSKIE I REGIONALNE HALOWE ZAWODY W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY

W niedzielę 05 lutego w naszej stajni odbyły się Towarzyskie i Regionalne Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody. Pary koń – jeździec rywalizowali w konkurencjach od mini LL do N ( wysokość przeszkód od 70 cm do 120 cm ). Był to trzeci etap walki o tytuł Najlepszego Jeźdźca i cenne nagrody. Przed nami jeszcze dwa spotkania :)

DRUGA EDYCJA PONY GAMES DLA STUDENTÓW 2017

Z okazji zakończenia pierwszego semestru zorganizowaliśmy naszym studentom, którzy w ramach zajęć wychowania fizycznego doskonalą umiejętności jeździeckie, zabawy Pony Games.
Taka forma zabawy i rywalizacji powoli staje się naszą tradycją – jest to już druga edycja i spodziewamy się następnych:)
Uczestnicy rywalizowali w czterech konkurencjach. Poziom był niezwykle wyrównany, w związku z czym zawody zakończyły się remisem.

14
z1

SYLWESTER W JARUŻYNIE 2017

Stajnia Jarużyn zgodnie z tradycją hucznie witała Nowy Rok!!!
Na szczęście nasze pomieszczenie klubowe jest na tyle pojemne, że pomieściło 34 pląsające osoby :)

18.12.2016 HALOWE ZAWODY W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY

18 grudnia 2016 odbyły się w naszej stajni Halowe Regionalne i Towarzyskie Zawody w Skokach Przez Przeszkody – druga część rywalizacji o cenne nagrody.
Zawodnicy konkurowali ze sobą w kategoriach od Drugiego Kroku do Klasy N.
Krótka fotorelacja dzięki uprzejmości naszej zawodniczki Kingi Lewandowskiej.

aaq
qe

20.11.2016 REGIONALNE I TOWARZYSKIE HALOWE ZAWODY W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY

W niedzielę 20 listopada odbyły się w Stajni Jarużyn Regionalne i Towarzyskie Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody. Było to pierwsze z pięciu spotkań liczących się do rankingu Najlepszego Jeźdźca w kategorii L, P oraz N.
Pogoda oraz frekwencja zdecydowanie dopisała:)

04.11.2016 EGZAMIN NA ODZNAKI JEŹDZIECKIE

W piątek 4 listopada w Stajni Jarużyn odbył się egzamin na Brązową i Srebrną Odznakę Jeździecką.
Z ogromną radością informujemy, że wszyscy uczestnicy zaliczyli egzamin z wysokimi notami.

aaq
nnn

24.10.2016 POLOWA PRÓBA DZIELNOŚCI KLACZY

W poniedziałek 24 października w naszej Stajni odbyła się kolejna impreza hodowlana – POLOWA PRÓBA DZIELNOŚCI KLACZY. Czempionką została gniada trzyletnia NAOMI C II sp (Corrado Boy old – Nancy C sp po Concert old), której matka zwyciężyła w analogicznej próbie w roku 2012. Klacz ta została wyhodowana, jest własnością i została zaprezentowana przez Rodzinę Państwa Ćwik z Górek Zagajnych.
Drugie miejsce zajęła najlepiej ruszająca się klacz w stawce – siwa GEORGIA wlkp (Carlos DZ hol – Galilea wlkp po Gag wlkp poch trk). Klacz tą wyhodował Zenon Brzozowski ze Starego Jarużyna a właścicielką i prezenterką była Angelika Ojczenasz z Solca Kujawskiego.
Wyniki: http://www.kpzhk.pl/attachments/article/785/SWSRRW_Sek16102507060%20(1).pdf
lub na stronie www.kpzhk.pl.

22-23.10.2016 TOWARZYSKIE ZAWODY W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY

W dniach 22-23 października w Stajni Jarużyn odbyły się pierwsze po sezonie otwartym Halowe Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody.
Aura była łaskawa dla zawodników dzięki czemu można było bez problemu rozprężyć się przed startem na zewnętrznym parkurze.
Na kolejne Halowe Zawody zapraszamy już w listopadzie !!!

z1
aaq

HADES NA MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODYCH KONI

Duma nas rozpiera, ponieważ podczas rozgrywanych w dniach 28.09-02.10.2016 Mistrzostwach Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu, na czworoboku klubu STRAGONA Strzegom z bardzo dobrej strony zaprezentował się wałach HADES (Landor – Hiacynta po Grand As) hod. Piotr Siębor (Bruki Unisławskie). W klasyfikacji ogólnej zajął miejsce VIII, a wśród koni reprezentujących polską hodowlę był III.
Właścicielem konia jest Tomasz Głogowski startujący również w barwach naszego kluby a Hadesa zaprezentowała i przygotowała od podstaw Julia Naumovich-Shabovskaya – profesjonalny trener w konkurencji ujeżdżenia.
Pani Julii oraz Panu Tomaszowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Hadesa!!

01.10.2016 CZEMPIONAT ŹREBIĄT RAS SZLACHETNYCH

W pierwszą sobotę października w Stajni Jarużyn odbył się Czempionat Źrebiąt Ras Szlachetnych.
Niezwykle ucieszyła nas duża frekwencja uczestników – 26 klaczek i ogierków, które oceniała komisja w składzie: Zbigniew Witkowski, Jarosław Szymoniak i Dobrochna Olesińska. Najlepsze klaczki i ogierki to w większości potomstwo ogierów z światowego topu, od zasłużonych, sprawdzonych matek, reprezentujących dobre rodziny żeńskie. Mamy nadzieję, że za kilka lat zobaczymy je w sporcie.
Wyniki:
http://www.kpzhk.pl/attachments/article/776/II%20K-P%20Przegl%C4%85d%20%C5%B9rebi%C4%85t%202016.pdf

qq
111

03-04.09.2016 GRAND PRIX JARUŻYNA

Początek roku szkolnego przywitaliśmy w Stajni Jarużyn dwudniowymi zawodami w Skokach przez Przeszkody – GRAND PRIX JARUŻYNA.
Jesteśmy wdzięczni organizatorom, zawodnikom, sędziom, ekipie technicznej dbającej o stan podłoża za zaangażowanie, obecność i sportową rywalizację.
Oczywiście nie udałoby się osiągnąć sukcesu bez szerokiego grona sponsorów. A są nimi:
- FIRMA EQUI STRWA PRODUCENT ŚCIÓŁKI
- SKK CENTRUM KSZTAŁCENIA KADR
- KATARZYNA I DANIEL OLSZANOWSCY
- DECATHLON
- INTER API
- FIRMA DUETDOMKI LETNISKOWE
- LEROY MERLIN
- FIRMA GRENE
- FIRMA NIEDŹWIEDŹ Z KORONOWA
Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy :)

07.08.2016 EGZAMIN NA BRĄZOWĄ I SREBRNĄ ODZNAKĘ JEŹDZIECKĄ

Ponieważ w naszej Stajni ciągle coś się dzieje to już tydzień po wielkiej gali na zakończenie Pucharu 4 Stajni w Jarużynie odbyły się egzaminy na brązową i srebrną odznakę jeździecką. Rekordowa liczba 25 uczestników spowodowała, iż egzamin zakończył się w późnych godzinach wieczornych. Poziom zdających był wysoki o czym świadczą wyniki :) Wszystkim bez wyjątku gratulujemy.

aaq
aaq

31.07.2016 GALA NA ZAKOŃCZENIE PIERWSZEJ EDYCJI PUCHARU 4 STAJNI

Bezpośrednio po zakończeniu zmagań uczestników konkurencji ujeżdżenia odbyła się w Jarużynie wielka gala na zakończenie pierwszej edycji Pucharu 4 Stajni. Oprawa tego wydarzenia została perfekcyjnie zorganizowana. Wręczone zostały podziękowania dla sponsorów ( Sponsor Strategiczny – AVIVA ), organizatorów oraz osób zaangażowanych w to aby wydarzenie to zakończyło się sukcesem. Wręczono puchary dla najmłodszego uczestnika – Daria Arkuszewska 10 lat oraz najstarszego Pana Artura Kotarskiego – 80 lat.
Poniżej zwycięzcy:
Ujeżdżenie Runda L
I mc Monika Supeł, II mc Magdalena Pysz, III mc Beata Kolarz
Ujeżdżenie Runda P
I mc Joanna Ośmiałowska, II mc Artur Kotarski, III mc Aleksandra Hulisz
Ujeżdżenie Runda L Kuce
I mc Maja Boryna, II mc Angelika Kolarz, III mc Martyna Łukawska
Pierwszy Krok – I mc Julia Kinstler
Skoki Klasa mini LL
I mc Aleksander Komorek, II mc Agnieszka Niewińska oraz Jakub Pszczółkowski
Skoki Klasa Kuce
I mc Aleksander Komorek,II mc Edyta Kotkiewicz oraz Agnieszka Wesołowska
Skoki Klasa LL
I mc Katarzyna Tobiszewska, II mc Iwona Świderek, III mc Krszysztof Kulpa
Skoki Klasa L
I mc Krzysztof Kulpa oraz Katarzyna Tobiszewska, II mc Dominika Gawlik

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportową pełną emocji rywalizację.
Poniżej fotorelacja.

31.07.2016 TOWARZYSKIE ZAWODY UJEŻDŻENIOWE ORAZ FINAŁ PUCHARU 4 STAJNI

W ostatni dzień lipca w Stajni Jarużyn odbyły się Towarzyskie Zawody Ujeżdżeniowe. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w klasach L oraz P. Był to jednocześnie ostatni dzień zmagań dla uczestników Pucharu 4 Stajni, którzy to spotkali się już wcześniej w Stajni Okser w Łojewie oraz Stajni Morgan w Balczewie. Fotorelacja dzięki uprzejmości Przemysława Obarskiego oraz Michaliny Matuszak.

aqqq
qe

30.07.2016 REGIONALNE I TOWARZYSKIE ZAWODY W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY ORAZ FINAŁ PUCHARU 4 STAJNI

W ostatnią sobotę lipca w Stajni Jarużyn odbyły się Towarzyskie i Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody. Jednocześnie był to ostatni dzień zmagań uczestników Pucharu 4 Stajni, którzy startowali w konkurencjach: Pierwszy Krok, Mini LL, Kuce, LL oraz L. Poprzednio zawodnicy rywalizowali ze sobą w Stajni Okser w Łojewie, Stajni Morgan w Balczewie oraz Stajni Bonanza w Ciechocinku. Finalna rozgrywka odbyła się w Stajni Jarużyn, na zupełnie nowym parkurze :)
Z niecierpliwością czekamy na drugą edycję Pucharu:)
Poniżej fotorelacja dzięki uprzejmości Przemysława Obarskiego oraz Michaliny Matuszak.

PÓŁKOLONIE LATO 2016

Sezon półkolonijny w pełni. Obecnie kończymy drugi turnus z pełną obsadą.
Dzieci z pewnością nie mogą narzekać na brak zajęć – jazda konna, wizyta kowala, spotkanie z lekarzem weterynarii, wyjazd do aquaparku i mnóstwo zabaw i atrakcji w terenie.
Poniżej krótka fotorelacja.
Zapraszamy na turnusy sierpniowe :)

mm
aq

ZMIANY, ZMIANY, ZMIANY.....:)

W naszej stajni wiele się dzieje – i nie dotyczy to tylko wydarzeń sportowych.
Zmieniamy otoczenie, unowocześniamy je na potrzeby i dla komfortu naszych pensjonariuszy, uczestników jazd rekreacyjnych, uczestników półkolonii i odwiedzających nas sportowców.
Obecnie przygotowujemy nowe podłoże na czworoboku z domieszką kwarcu i flizeliny. Okolice pomieszczenia klubowego uzyskały nową kostkę brukową a odwiedzające nas maluchy nowy plac zabaw.
Dla wygody sędziów przy głównym placu powstała sędziówka.
Z pewnością na tym nie poprzestaniemy:)

25.06.2016 WAKACYJNE ZAWODY UJEŻDŻENIOWE

W sobotę 25.06.2016 w Stajni Jarużyn odbyły się WAKACYJNE ZAWODY UJEŻDŻENIOWE. Impreza udała się w 100 procentach :) Dopisały wszystkie parametry – zarówno pogoda, jak i frekwencja i organizacja.
Aura sprzyjała zawodnikom. Konkurencje od rundy L do C trwały od wczesnych godziny porannych do późno popołudniowych. Na zawodników czekał profesjonalnie przygotowany czworobok oraz rozprężalnia. Nie zawiedli również sponsorzy. Jak zwykle przygotowali pakiet nagród, o który warto było powalczyć. Poniżej fotorelacja:

x
aaq

PARKUR OTWARTY 19.06.2016

Poniżej krótka fotorelacja z Parkuru Otwartego, który odbył się 19 czerwca 2016. W obiektywie fotografa Oliwa Olszanowska na klaczach Figa oraz Moja Księżniczka.

21-22.05.2016 UJEŻDŻENIOWE I SKOKOWE ZAWODY

Dużo się działo w miniony weekend w Stajni Jarużyn. 21 maja w sobotę odbyły się Zawody Ujeżdżeniowe natomiast w niedzielę 22 maja Zawody w Skokach Przez Przeszkody. Frekwencja i pogoda dopisały na medal :) W tym samym czasie zaprzyjaźnione z naszą Stajnią – Marta Koszałka na klaczy Figa oraz Zofia Kowalska na Scarlet godnie reprezentowały nasz region podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Gajewnikach.
Poniżej krótka fotorelacja z sobotnich Zawodów Ujeżdżeniowych.

za
q

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POMORZA I KUJAW

07 maja w Jarużynie odbyły się eliminacje do Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii Jeździectwo. Pogoda dopisała a wysoki poziom emocji zapewnili uczestnicy. Gratulujemy zwycięzcom !!!!! A wszystkim dziękujemy za udział i sportową rywalizację. Zdjęcia dzięki uprzejmości Emilii Grabiec.

16-17.04.2016 KONSULTACJE Z JULIĄ

Poniżej krótka ale jakże piękna fotorelacja z konsultacji ujeżdżeniowych z Julią, które odbyły się 16-17 kwietnia. Wkrótce podamy informację o kolejnych terminach treningów.
Zdjęcia autorstwa Przemka Obarskiego.

mm
zzz

24.04.2016 REGIONALNE I TOWARZYSKIE ZAWDOWY W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY

W niedzielę odbyły się w Stajni Jarużyn Regionalne i Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody.
Mimo kapryśnej aury frekwencja zawodników była liczna. Na szczęście chwilowe opady nikomu nie popsuły humorów i nie zgasiły ducha rywalizacji:)
Zawody kwietniowe przeszyły do historii……czekamy na następne……

CZEMPIONAT UŻYTKOWY ORAZ PRESELEKCJA OGIERÓW 2016

23 kwietnia 2016 roku w Stajni Jarużyn odbył się II Kujawsko-Pomorski Czempionat Użytkowy.
W czempionacie mogły brać udział konie roczników 2013 i 2014 ras szlachetnych (małopolska, wielkopolska i polski koń szlachetny półkrwi), spełniające warunki wpisu do księgi głównej.
Nagradzane były również dwie dodatkowe klasyfikacje: na najlepszego konia skokowego (suma ocen za skoki i galop) oraz ujeżdżeniowego (suma ocen za stęp, kłus i galop).
Wyniki wkrótce ( lub dostępne na stronie www.kpzhk.pl )
Poniżej fotorelacja ( zdjęcia dzięki uprzejmości W.Photography ).

2
111

02.04.2016 EGZAMIN NA ODZNAKI JEŹDZIECKIE

Kolejny egzamin na Brązową i Srebrną Odznakę Jeździecką przeszedł do historii….
Uczestnicy zapewne zadowoleni. Wszystkie przejazdy zostały pozytywnie ocenione przez komisje sędziowską.
GRATULUJEMY !!!!
Wszystkich chętnych zapraszamy na egzamin już za dwa miesiące:)

13.03.2016 HALOWE TOWARZYSKIE I REGIONALNE ZAWODY W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY

13 marca zakończyliśmy sezon halowy w Jarużynie. Pogoda na szczęście dopisała. Podczas ostatnich konkursów czyli P i N nawet zaświeciło słońce :)
Zawody odbyły się – jak zwykle zresztą – w przemiłej atmosferze. Dziękujemy zawodnikom za liczne przybycie, sponsorom za wsparcie a organizatorom za to, że stanęli na wysokości zadania :)
W przyszłym miesiącu zaczynamy sezon otwarty!!!

zz
x

20-21.02.2016 PARKUR TRENINGOWY

W dniach 20-21.02 wszyscy chętni i zainteresowani jeźdźcy mieli możliwość przejechania treningowo parkuru w Stajni Jarużyn. Konkurencje odbywały się w kategoriach od Pierwszego Kroku do Klasy L1.
Poniżej krótka fotorelacja.

06.02.2016 BAL KLOSZARDA

W ostatnią sobotę karnawału bawiliśmy się na balu w Stajni Jarużyn. Tradycyjnie już mile widziane były przebrania uczestników. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem “Bal Kloszarda”.
Przedstawione poniżej na zdjęciach stylizacje uczestników oraz wystrój wnętrza niewątpliwie są adekwatne do przewodniego motta :):)

m
a

24.01.2016 PARKUR TRENINGOWY

Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody, które miały się odbyć w terminie 23-24.01.2016, zostały odwołane.
Dla chętnych, którym nie straszny był mróz i śnieg zorganizowaliśmy Parkur Treningowy.
Poniżej fotorelacja:)

11

21.12.2015 PONY GAMES - EDYCJA DLA STUDENTÓW

Studenci jeżdżący konno w ramach lekcji w-f mieli okazję uczestniczyć w pierwszej studenckiej edycji Pony Games ( być może nie ostatniej :)

19-20.12.2015 TOWARZYSKIE I REGIONALNE ŚWIĄTECZNE ZAWODY W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY

W przedświąteczny weekend odbyły się dwudniowe Towarzyskie i Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody. Zawodnicy konkurowali w kategoriach od Pierwszego Kroku od klasy N włącznie. Gratulujemy Zosi Kowalskiej za ukończony sukcesem przejazd licencyjny na Mariocie.

14
1

19.12.2015 WIGILIA W JARUŻYNIE

19 grudnia zgodnie z tradycją odbyło się Jarużyńskie Stajenne Spotkanie Wigilijne. Przy wigilijnym stole podzieliły się opłatkiem wszystkie osoby związane ze Stajnią Jarużyn – pensjonariusze, instruktorzy, trenerzy, zawodnicy, rodzice zawodników. Wszyscy byli mile widziani:)
Śpiewając kolędzy oraz akompaniując na instrumentach czas umilili nam nasi młodzi zawodnicy uczęszczający do szkoły muzycznej – Tosia z bratem oraz Olga.

14-15.11.2015 HALOWE ZAWODY TOWARZYSKIE W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY

W dniach 14-15.11.2015 odbyły się w naszej stajni Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody. Mamy nadzieję, że uczestnicy będą miło wspominać ten dzień :)Uśmiechy goszczące na twarzach podczas dekoracji mówiły wiele….A zawdzięczamy to wspaniałej atmosferze oraz nagrodom ufundowanym przez naszych sponsorów – FIRMIE DECATHLON oraz HELLERÓWKA.
Poniżej fotorelacja przygotowana przez naszego ulubionego “stajennego” fotografa Przemka Obarskiego.

1
1

18.10.2015 HALOWE ZAWODY TOWARZYSKIE I REGIONALNE W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY

W dniu 18.10.2015 w Stajni Jarużyn odbyły się pierwsze w tym roku halowe zawody w skokach przez przeszkody. Zawodnicy dopisali zapewniając zgromadzonej publiczności ogrom wrażeń :)
Z naszej stajni bardzo dobrze zaprezentowali się: Olga Karaś na koniu Marcus, Aleksandra Ring na koniu Twister oraz Daniel Zieliński na klaczy Figa. Gratulacje !!!
Poniżej wyniki:
Klasa mini LL
I miejsce – Jakub Pszczółkowski/Niwka
II miejsce – Mateusz Sieraczkiewicz/Narnia
III miejsce – Olga Karaś/Marcus
Klasa LL
I miejsce – Agnieszka Korzeniowska/Szuler
II miejsce – Agnieszka Brzychcy/Cekina
III miejsce – Jakub Pszczółkowski/Niwka
Klasa L
I miejsce – Agnieszka Korzeniowska/Szuler
II miejsce – Aleksandra Ring/Twister
III miejsce -Paulina Zaleska/Landcaster
Klasa P
I miejsce – Zbigniew Szrejder/Jogi Gozdawa
II miejsce – Anna Nowak/Dragon
III miejsce – Zuzanna Krupińska/Robespier
Klasa N
I miejsce – Daniel Zieliński/Figa
II miejsce – Zbigniew Szrejder/Charien
III miejsce – Anna Nowak/Dragon
Szczególne podziękowania dla naszych sponsorów – FIRMIE DECATHLON, JARPOL, HESZ ORAZ HELLERÓWKA

17.10.2015 CZEMPIONAT ŹREBIĄT RAS SZLACHETNYCH

W dniu 17.10.2015 w Stajni Jarużyn odbył się Czempionat Źrebiąt Ras Szlachetnych. Poniżej fotorelacja…..

1
1

05.09.2015 ZAWODY TOWARZYSKIE I REGIONALNE W SKOKACH I UJEŻDŻENIU

W dniu 05.09.2015 w Stajni Jarużyn odbyły się Towarzyskie i Regionalne Zawody w skokach przez przeszkody oraz ujeżdżeniu. Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.
Szczególne podziękowania dla sponsora – Firmy DECATHLON.

EGZAMIN NA ODZNAKI JEŹDZIECKIE 28.07.2015

W dniu 28.07.2015 w Stajni Jarużyn odbył się egzamin na brązową i srebrną odznakę jeździecką, dla większości uczestników zakończony sukcesem.

1
Półkolonie letnie - wakacje 2015 - fot. Przemysław Obarski

Półkolonie letnie - wakacje 2015

W lipcu od 6 do 11 oraz od 20 do 25, natomiast w sierpniu od 3 do 8 oraz od 17 do 22 w Stajni Jarużyn odbywały się półkolonie letnie. Dzieci spędziły czas wśród swoich ulubieńców, doskonale się przy tym bawiąc. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, których autorem jest pan Przemysław Obarski.

Bal przebierańców - 31 styczeń 2015

Mimo zimy za oknem, atmosfera podczas balu przebierańców była gorąca. Barwne stroje, szampańską zabawę i wyśmienite humory uwieczniły zdjęcia, do których obejrzenia zapraszamy.

Bal przebierańców - 31 styczeń 2015
Egzamin na odznakę jeździecką - fot. Patryk Pawlikowski

Egzamin na odznakę jeździecką - styczeń 2015

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, z egzaminu na brązową i srebrną odznakę, które wykonał Patryk Pawlikowski.

Zawody Halowe w Skokach przez Przeszkody - styczeń 2015

Dnia 24 stycznia 2015 roku w Stajni Jarużyn odbyły się Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Zawody Halowe w Skokach przez Przeszkody - styczeń 2015
Sylwester 2014

Sylwester 2014

… a tak bawiliśmy się w noc sylwestrową.

Wigilia w Stajni - grudzień 2014

W stajni Jarużyn, tuż przed świętami, spotkali się sympatycy koni. W świątecznej atmosferze spędzili miłe chwile ze swymi ulubieńcami.

Wigilia w Stajni
Półkolonie letnie - sierpień 2014

Półkolonie letnie - sierpień 2014

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej foto-relacji z ,,chrztu’’ uczestników półkolonii letnich, które odbyły się w Stajni Jarużyn.

Kolonie letnie 2014

W niedzielę 20 lipca zakończyły się kolonie letnie w Stajni Jarużyn. Dzieci uczyły się siodłać konie, jeździć na nich, myć i karmić je. Ponadto zdobyły wiedzę teoretyczną, poznały budowę konia, jego rzędu: ogłowia i siodła. Dzięki pięknej pogodzie relaksowały się biorąc udział w licznych zabawach sportowych. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły im także podchody nocne, wyjazd do Aqua Parku w Solcu Kujawskim oraz nad Jezioro Borówno. Miały też możliwość rozwijania swych talentów artystycznych poprzez rysowanie grafitti, tworzenie figurek z masy solnej oraz zwierzaków z balonów. Tańczyły zumbę, bawiły się na dyskotece i śpiewały karaoke. Na koniec zaprezentowały swoje umiejętności przed rodzicami.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE
Spotkanie  integracyjne - fot. Katarzyna Gulik – Malinowska

Spotkanie integracyjne

W Stajni Jarużyn organizowane są spotkania integracyjne. Zapraszamy na krótką fotorelację z imprezy, która powstała dzięki uprzejmości pani Katarzyny Gulik – Malinowskiej.

XXXI Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie

W dniach 29.05-1.06.2014 w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Stefana Majewskiego w Drzonkowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie. Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć na stronie: http://www.azs.zgora.pl/amp/amp-w-jezdziectwie-2014.html

Zawody zakończyły się sukcesem pani Patrycji Nowakowskiej.

Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

XXXI Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie
Kujawska Brać Szlachecka w Jarużynie - fot. M. Bona

Kujawska Brać Szlachecka w Jarużynie

W czerwcu, w Stajni Jarużyn, gościliśmy Kujawską Brać Szlachecką. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które przeniosą nas w czasy Rzeczpospolitej Szlacheckiej.

Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w Jeździectwie - Stajnia Jarużyn

Wyniki:

Ujeżdżenie:
I m-ce Anna Rogalska – Koń Quaridam – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
II m-ce Patrycja Nowakowska – Koń Armenia – Wyższa Szkoła Bankowa
III m-ce Pola Rudasz – Koń Robespierre – Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Skoki-amator:
I m-ce Adrianna Czarnecka – Koń Donna – UMK
II m-ce Alina Kłosowska – Koń Fenix – UMK
III m-ce Natalia Frelichowska – Koń Hamara – Wyższa Szkoła Gospodarki

Skoki-profi:
I m-ce Patrycja Nowakowska – Koń Armenia – WSB
II m-ce Martyna Górska – Koń Sargosso – WSB
III m-ce Filip Tomczuk – Koń Falacky D – UMK

Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w Jeździectwie - 10.05.2014 r. (fot. Przemysław Obarski)
Urodziny w stajni

Urodziny w stajni

Urodziny to najwspanialszy dzień w roku. Dlatego chętnie spędzamy je wśród przyjaciół. Dla miłośników koni idealnym miejscem na świętownie jest stajnia, a więc przyjeżdżajcie do nas. Stajnia Jarużyn zaprasza.

Cane Pro Humano

Dnia 19 października 2013 r. w Stajni Jarużyn gościliśmy wolontariuszy Fundacji Pomocy Terapeutycznej Cane Pro Humano, którzy zajmują się dogoterapią, czyli wspomaganiem terapii, zabawą i edukacją z udziałem psów. Główną atrakcją imprezy były pokazy szkolenia psów.

Pokaz psów terapeutycznych - fot. Janusz Piwański
IX Kujawsko-Pomorski Przegląd Młodzieży Hodowlanej

IX Kujawsko-Pomorski Przegląd Młodzieży Hodowlanej

W dniach 7 i 8 września 2013 r. na terenie Stajni Jarużyn odbył się już IX Kujawsko-Pomorski Przegląd Młodzieży Hodowlanej. W sobotę od godz. 14.00 miała miejsce ocena koni rocznika 2012 i koni rocznych, natomiast w niedzielę od godz. 10.00 – ocena koni dwuletnich oraz konkurs skoków luzem dla dwulatków. Impreza przyciągnęła wielu znawców końskiej urody. Zapraszamy na krótką fotorelację.

Zawody Regionalne w Skokach przez Przeszkody - XVIII edycja

W sobotę, 31 sierpnia, na terenie stadniny miały miejsce Zawody Regionalne w Skokach przez Przeszkody. Odbywały się one według następującego programu:
KONKURS nr 1 kl. LL – dokładności z trafieniem w normę czasu 238.1.1 (towarzyskie)
KONKURS nr 2 Kuce zwykły 238.2.1 (towarzyski)
KONKURS nr 3 kl. L1 kwalifikacyjny na styl jeźdźca 238.1.1
KONKURS nr 4 kl. L – dwufazowy art. 274.5.3 
KONKURS nr 5 kl. P – szybkości 239 Tabela C (SPEED & MUSIC)
KONKURS nr 6 kl. N – okładności z rozgrywką art.238.2.2.

Zawody Regionalne w Skokach przez Przeszkody - XVIII edycja
Całodobowy wypoczynek letni - sierpień 2013

Całodobowy wypoczynek letni - sierpień 2013

Galerię z tygodniowego, całodobowego wypoczynku letniego otwiera zdjęcie, które zrobiono ostatniego dnia pobytu dzieci. Doskonale obrazuje ono jak bardzo można, w tak krótkim czasie, pokochać konie i jak trudno się z nimi później rozstać. Uczestniczki polubiły swoich podopiecznych i troskliwie zajmowały się nimi. Dzieci uczyły się siodłać konie, jeździć na nich, myć i karmić je. Ponadto zdobyły wiedzę teoretyczną, poznały budowę konia, jego rzędu: ogłowia i siodła. Obserwowały pracę weterynarza. Dzięki pięknej pogodzie relaksowały się biorąc udział w licznych zabawach sportowych. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły im także podchody nocne. Na koniec zaprezentowały swoje umiejętności przed rodzicami.

Półkolonie letnie - sierpień 2013

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z półkolonii letnich, które miały miejsce w Stajni Jarużyn od 19 do 24 sierpnia.

Półkolonie letnie
Półkolonie letnie

Półkolonie letnie - lipiec 2013

Od poniedziałku, 15 lipca, do soboty, na terenie stadniny, odbywały się letnie półkolonie. Dzieci uczyły się siodłać konie, jeździć na nich oraz opiekować się nimi. Pod okiem instruktorki myły i karmiły przydzielone im konie. Poznały budowę konia oraz jego rzędu: ogłowia i siodła. Obserwowały pracę kowala. Dzięki sprzyjającej pogodzie brały udział w licznych zabawach sportowych i rekreacyjnych. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło im także wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Na koniec zaprezentowały swoje umiejętności przed rodzicami.

Towarzyskie i Regionalne zawody w skokach przez przeszkody

Dnia 1-2 czerwca 2013 roku w Stajni Dilmar w Kobylarni odbyły się Towarzyskie i Regionalne zawody w skokach przez przeszkody. Nasi zawodnicy odnieśli następujące sukcesy:
I miejsce – Bartoszewska Adrianna (klacz Donna) L-L Dokładności z trafieniem w normę czasu Art:238.1.1
I miejsce – Zieliński Daniel (klacz Figa), II miejsce – Nowakowska Patrycja (klacz Armenia) P-P Zwykły Art:238.2.1
I miejsce – Zieliński Daniel (klacz Figa) N-N O wzrastającym stopniu trudności z Jokerem Art:269.5
I miejsce – Olszewski Tomasz (klacz Carmen) C-C Zwykły z rozgrywką Art:238.2.2

Bartoszewska Adrianna (klacz Donna)
Malowanie twarzy

Indianie w Stajni Jarużyn

Wiosną w Jarużynie Indianie rozbili obóz, do którego zaprosili dzieci, w wieku przedszkolnym i szkolnym. Wspólna zabawa okazała się wspaniałą okazją do poznania kultury indiańskiej. Biały Orzeł witał gości i zapraszał ich do zwiedzania wioski, strzelania z łuku, polowania na fretkę, przeciągania liny, wyścigu na indiańskich nartach oraz udziału w wielu innych konkurencjach (więcej informacji na stronie: http://www.cztery-zywioly.pl/). Ponadto wykonał indiański taniec z obręczami – HOOP DANCE, po którym razem z dziećmi i ich opiekunami zatańczył taniec przyjaźni – ROUND DANCE. Oczywiście wizyta w stadninie nie mogłaby się obejść bez przejażdżki na koniu lub kucyku. Dla dzieci była to niesamowita przygoda i kto wie ilu z nich w przyszłości zostanie indianistami, a ilu doskonałymi jeźdźcami.

Klinika z Beatą Stremler

W dniach 5-7 kwietnia 2013 r. na terenie naszej stadniny odbywała się Klinika z panią Beatą Stremler – finalistką Mistrzostw Europy w Rotterdamie, Mistrzynią Polski Seniorów w 2011 r. oraz uczestniczką Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. Zapraszamy na fotorelację. Powstała ona dzięki uprzejmości pani Hanny Bagniwskiej, która udostępniła nam zdjęcia.

fot. Hanna Bagniwska
fot. Alicja Matejuk

Zawody Agility LOLO Cup - ELITA Agility Jarużyn

W dniach 23-24 luty 2013 roku na terenie stadniny odbyły się Zawody Agility LOLO Cup – ELITA Agility Jarużyn. Imprezie towarzyszyła niesamowita atmosfera. Psy startujące w zawodach sprawiały wrażenie zadowolonych z doskonałej zabawy, a nie zestresowanych rywalizacją. Godna podziwu okazała się ogromna więź łącząca psy z ich właścicielami oraz zaufanie jakim zwierzęta ich obdarzały. Zapraszamy na krótką fotorelację.

Bonzai gwiazdą

W grudniowym numerze czasopisma Szabla i Koń ukazał się artykuł pana Michała Paradowskiego Zbrojno i z trojgiem strzelby – Rajtaria koronna i litewska w okresie 1600-1635. Na okładce czasopisma i zdjęciach odtwórczych możemy podziwiać pana Jarka Domińskiego jako rajtara z przełomu XVI i XVII wieku, Kujawska Brać Szlachecka. Pan Jarek pozuje na koniu Bonzai, który pochodzi z naszej stajni. Autorem zdjęć jest pan Dariusz Chojnacki.

Szabla i Koń - fot. Dariusz Chojnacki
Półkolonie zimowe - styczeń 2013

Półkolonie zimowe

Od poniedziałku, 21 stycznia, do soboty, na terenie stadniny, odbywały się zimowe półkolonie. Dzieci przez dwie godziny – rano i po południu – jeździły konno, uczyły się lonżowania, prezentacji konia w ręku i innych czynności związanych z końmi. Ponadto brały udział w wielu zabawach na śniegu i wesoło spędziły czas podczas kuligu. Były też na lodowisku i w Family Parku. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło im także wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Na koniec jednogłośnie stwierdziły, że półkolonie były wspaniałe i nie mogą się już doczekać letnich półkolonii.

Owcza rodzina wciąż się powiększa

W piątek 4 grudnia przyszły na świat kolejne dwie owieczki. Jedno z maleństw ma jasne runo, a drugie ciemne. Na głowie czarnej owieczki oraz pod jej brodą – na piersi można dostrzec beżowe plamy, które przypominają czapeczkę i śliniak. Starsze przedszkolaki szybko zaakceptowały swych młodszych kolegów i teraz wspólnie dokazują. Widok baraszkujących owieczek – bezcenny.

Śpisz?
Przedszkolaki

Narodziny w Stajni Jarużyn

Kilka dni przed Wigilią Bożego Narodzenia w naszej stajni przyszła na świat mała owieczka. Jednak to nie koniec dobrych wiadomości, bo 27 grudnia dołączyły do niej kolejne dwie – bliźniaczki. Maluchy mają się dobrze i podobnie jak ludzkie dzieci, pod czujnym okiem matek, na zmianę jedzą i śpią.

Treningowe Zawody w Skokach przez Przeszkody

Dnia 11 listopada 2012 roku w naszej stadninie odbyły się Treningowe Zawody w Skokach przez Przeszkody. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Zawody
fot. Marcin Woźniak

Malownicza okolica

Przepiękne tereny o nieregularnych kształtach, z licznymi wzniesieniami porośniętymi trawą i ziołami, to widok miły dla oka jeźdźca oraz towarzyszacych mu osób. Przyciąga on wzrok niezależnie od pory dnia i roku. Natomiast dla koni te rozległe padoki stanowią nie tylko doskonałą przestrzeń do harców, ale także wyśmienite miejsce na popas. Dodatkową atrakcją jest zarybiony staw, który kusi zapalonych wędkarzy oraz spragnionych pięknych widoków gości stadniny.

Jazda konna w terenie

… to niebywała przyjemność. Nie ma znaczenia, czy jedziemy sami: koń i jeździec, czy większą grupą. Nawet pora roku nie stanowi przeszkody dla amatorów aktywnego spędzania czasu w siodle na łonie przyrody.

Jazda konna w terenie - fot. Michał Bona
Ujeżdżalnia - fot. Marcin Woźniak

Ujeżdżalnia

Żadna pogoda nie przeszkodzi nam w spędzeniu czasu na końskim grzbiecie. Nawet, gdy pada deszcz, sypie śnieg, czy wieje zimny i silny wiatr, kryta ujeżdżalnia zapewni nam przytulne miejsce do nauki jazdy konnej. Jednak wiosną i latem promienie słońca zaproszą nas do jazdy na świeżym powietrzu na odkrytej ujeżdżalni.

Nasze zwierzęta

Konie to nie jedyni mieszkańcy naszej stadniny. Każdego gościa przywitają przyjacielsko nastawione i bardzo towarzyskie psy: jamniczka szorstkowłosa Dumka, berneńskie psy pasterskie suczka Brenda i pies Aldo oraz sympatyczny beagle Żuczek. Nie można obojętnie przejść także obok mruczących i łaszących się kotów. W stajni lub na padoku spotkamy owce i barany, które już z daleka pozdrowią nas głośnym beczeniem. Natomiast latem usłyszymy gruchanie gołębi oraz charakterystyczny, donośny głos wydawany przez pawia, a jeśli będziemy mieć szczęście, to zobaczymy go dumnie kroczącego przez podwórko.

Żuczek
fot. Małgosia Serocka

Zawody Regionalne w skokach Jarużyn Cup 2012

Dnia 1 i 2 września, na terenie stadniny, odbyły się Zawody Regionalne w skokach Jarużyn Cup 2012. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z zawodów. Autorem zdjęć jest pani Małgosia Serocka.

Kujawsko-Pomorska Wystawa Młodzieży Hodowlanej

W dniach 8 i 9 września 2012 na terenie stadniny odbyła się Kujawsko-Pomorska Wystawa Młodzieży Hodowlanej. Dwuletnia klacz BIBISI sp (Calato Kama holst – Bogini sp po Marcus KWPN) została jednogłośnie uznana przez jurorów “Best in show” VIII Kujawsko – Pomorskiego Przeglądu Młodzieży Hodowlanej. Natomiast w konkursie skoków luzem stawce “odleciał” FLY AWAY wlkp (Landor old – Finezja wlkp po Grand de la Cour han). Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za przybycie.

Bibisi
fot. Przemek Popowski

Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach - Myślęcinek 2012

W niedzielę 23 września 2012 na hipodromie w bydgoskim Myślęcinku odbyły się Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów, których autorem jest pan Przemek Popowski.

Kujawska Brać Szlachecka

Nasze konie pokochała, zaprzyjaźniona ze stadniną Kujawska Brać Szlachecka. Dzięki ich pasji możemy przenieść się w czasie do XVII wieku i przeżyć wspaniałe przygody. Barwne stroje, pogodne usposobienie i mówienie staropolskim językiem pozostawiają niezapomniane wrażenia. Natomiast doskonałą jazdę konną, inscenizację walki w galopie można podziwiać na zdjęciach umieszczonych poniżej. Stali bywalcy stadniny na pewno rozpoznają na nich także Markusa, Bonzaja, Suzi, Sumkę, czy Rikiego. Więcej informacji o naszych przyjaciołach można odnaleźć pod adresem http://www.kujawskaszlachta.pl/

Kujawska Brać Szlachecka - jesień - fot. Michał Bona