Kujawsko-Pomorska Wystawa Młodzieży Hodowlanej

W dniach 8 i 9 września 2012 na terenie stadniny odbyła się Kujawsko-Pomorska Wystawa Młodzieży Hodowlanej. Dwuletnia klacz BIBISI sp (Calato Kama holst – Bogini sp po Marcus KWPN) została jednogłośnie uznana przez jurorów “Best in show” VIII Kujawsko – Pomorskiego Przeglądu Młodzieży Hodowlanej. Natomiast w konkursie sków luzem stawce “odleciał” FLY AWAY wlkp (Landor old – Finezja wlkp po Grand de la Cour han). Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za przybycie. Szczegółowe wyniki z pierwszego i drugiego dnia wystawy.

Zdjęcia z wystawy

Program

Regulamin

 1. Na wystawie mogą być przedstawione konie roczników 2010, 2011, 2012 ras szlachetnych, spełniające warunki wpisu do księgi głównej. Konie urodzone w ostatnim kwartale zaliczane są do rocznika następnego.
 2. Oceny konia na wystawie , oraz przyznawanie nagród i wyróżnień dokonuje Komisja Oceny w składzie trzech lub czterech specjalistów, powołana przez organizatora. Orzeczenie Komisji Oceny jest ostateczne.
 3. Po zakończeniu prac Komisja sporządza protokół i podaje do publicznej wiadomości wyniki oceny.
 4. Komisja ocenia konie w następujących grupach :
  • klaczki rocznika 2012
  • ogierki rocznika 2012
  • klaczki roczne
  • ogierki roczne
  • klaczki dwuletnie
  • ogierki dwuletnie.
   Spośród czempionów poszczególnych grup Komisja Oceny wyłania Czempiona Wystawy.
 5. W ocenie indywidualnej rocznika Komisja stosuje ocenę od 0 do 10 punktów ( z dokładnością do 0,5 pkt. ) za następujące elementy :
  • typ,
  • pokrój,
  • ruch x 2
  • kondycja i pielęgnacja.
   W przypadku tej samej sumy punktów za wszystkie oceniane elementy o kolejności w klasyfikacji decydować będzie wyższa nota za typ, a jeśli i ta będzie taka sama to wyższa nota za ruch.
 6. Dla koni rocznika 2010 (klacze i ogiery razem) będzie prowadzona dodatkowa ocena za skoki luzem w korytarzu (nieobowiązkowo). Ocena za tą cechę odbywać się będzie w skali od 0 do 10 punktów (z dokładnością do 0,5 pkt.). W przypadku równej ilości punktów o klasyfikacji decydować będzie wskazanie Komisji.
 7. Sposób prezentacji – w ręku.
 8. Prezentacja koni będzie miała miejsce w hali. Wystawca jest zobowiązany do terminowego doprowadzenia konia przed Komisję i do jego prezentacji. Konie należy dowieźć na miejsce wystawy najpóźniej na godzinę przed jej rozpoczęciem.
 9. Konie rocznika 2010 (klacze i ogiery) prezentowane będą obowiązkowo na ogłowiu wędzidłowym.
 10. Przed rozpoczęciem indywidualnej oceny koni w każdej z grup roczników 2010 i 2011 wszystkie konie danej grupy będą wprowadzane na halę przed Komisję – tzw. prezentacja stawki.
 11. Katalog na wystawę sporządzany jest na podstawie zgłoszeń telefonicznych pod nr tel.: 052/322-11-97, lub na adres mailowy kpzhk@wp.pl Ostateczny termin zgłoszenia koni upływa 20 sierpnia 2012r. Z uwagi na cykl wydawniczy katalogu bardzo prosimy o jak najwcześniejsze zgłaszanie koni i jednocześnie informujemy, że konie zgłoszone po terminie nie będą w nim ujęte.
 12. Organizator zapewnia ograniczoną ilość boksów.
 13. Impreza odbędzie się pod nadzorem przedstawiciela Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.
 14. Organizator przewiduje nagrody rzeczowe oraz finansowe (pula nagród 5.500 PLN) dla czołówki oraz pamiątkowe tabliczki na boksy dla wszystkich uczestników. Nagrody finansowe w poszczególnych grupach wypłacane będą wg następującego klucza: za miejsce I – 400 PLN, II – 200 PLN, III – 100 PLN, IV – 50 PLN, a konkursie skoków luzem: za miejsce I – 500 PLN, II – 300 PLN, III – 200 PLN.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia losowe wpływające na stan zdrowia koni biorących udział w Wystawie.