Rekreacja

Rekreacja

Rekreacja

Jazda konna to nie tylko ogromna przyjemność spędzania czasu w towarzystwie tych wspaniałych zwierząt, ale także możliwość zadbania o swój rozwój fizyczny. Obecnie wiele dzieci ma wady postawy, dlatego uczęszczają na monotonne rehabilitacje. Niestety tempo w jakim żyjemy i pracujemy, ma negatywny wpływ na ich psychikę. Są one nieśmiałe, zagubione lub nadpobudliwe, a nawet agresywne. Te i inne problemy mogą zostać usunięte dzięki rekreacyjnej jeździe konnej.

Nasi instruktorzy uczynią z lekcji jazdy konnej dobrą zabawę i wspaniałe doświadczenie. Zależy nam na popularyzacji jeździectwa nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród ludzi w każdym wieku. Lekcje, zarówno na dużych koniach jak i kucykach, prowadzą doskonale wykwalifikowani instruktorzy. Dysponujemy parkurem, lonżownikiem, czworobokiem, otwartą i krytą ujeżdżalnią, dzięki której zajęcia mogą odbywać się o różnych porach dnia, niezależnie od pogody. Na terenie stadniny istnieje możliwość zaparkowania samochodu. Gdy dzieci trenują, ich opiekunowie mogą miło spędzić czas w barze obserwując postępy pociech.

Nauka jazdy konnej

Nauka i doskonalenie jazdy konnej odbywa się codziennie przez cały rok na otwartej lub krytej ujeżdżalni – w zależności od pogody. Prowadzimy zajęcia dla osób na różnym poziomie zaawansowania – zarówno dla tych, którzy po raz pierwszy obcują z końmi jak i dla tych, którzy już świetnie radzą sobie z tymi zwierzętami. Zajęcia trwają godzinę i odbywają się w grupach, ale oferujemy też lekcje indywidualne – tylko Ty, koń i instruktor oraz lekcje indywidualne przygotowujące do egzaminu na brązową lub srebrną odznakę jeździecką. Na lekcję należy się umówić wcześniej. Można to zrobić telefonicznie lub osobiście.

Obowiązkiem każdego jeźdźca jest noszenie kasku jeździeckiego podczas lekcji (można wypożyczyć go na miejscu). Należy pamiętać o długich, nie krępujących ruchów, spodniach i solidnych, nieprzemakalnych butach. Warto mieć bryczesy, sztylpy, rękawiczki, czy kamizelkę ochronną. Jeśli samodzielnie, chesz przygotować konia do jazdy, przyjedź pół godzny wcześniej. Lekcja trwa od momentu sprowadzenia konia na ujeżdżalnię.

Cennik

  • Jazda na lonży dla początkujących 30 min: 50 zł
  • Jazda samodzielna w zastępie 60 min: 60zł
  • Jazda w 3 osobowej grupie 60 min: 80 zł
  • Jazda w 2 osobowej grupie 60 min: 90 zł
  • Jazda indywidualna 60 min: 120 zł

Nauka jazdy konnej dla małych dzieci

Oprócz dużych koni, nasza stajnia posiada także kucyki przeznaczone dla najmłodszych jeźdźców. Na lekcję należy się umówić wcześniej. Można to zrobić telefonicznie lub osobiście. Obowiązkiem każdego jeźdźca jest noszenie kasku jeździeckiego podczas lekcji (można wypożyczyć go na miejscu lub wykorzystać kask rowerowy dziecka).

Należy pamiętać o długich, nie krępujących ruchów spodniach i solidnych, nieprzemakalnych butach. Warto mieć bryczesy, sztylpy, rękawiczki, czy kamizelkę ochronną. Jeśli dziecko chce samodzielnie przygotować konia do jazdy, uprzedź instruktora i przyjedź pół godziny wcześniej. Gdy dzieci trenują, ich opiekunowie mogą w barze obserwować postępy pociech, korzystać z internetu lub obejrzeć program w telewizji. Lekcja trwa od momentu sprowadzenia konia na ujeżdżalnię i prowadzona jest w sposób dostępny i atrakcyjny dla małego jeźdźca.

Cennik

  • Oprowadzanie na kucyku (30 minut): 40 PLN

Przygotowanie do egzaminu na Brązową i Srebrną Odznakę Jeździecką

Przygotowujemy jeźdźców do egzaminu na brązową i srebrną odznakę oraz przeprowadzamy je na terenie stadniny kilka razy w roku.

Cennik

  • Egzamin: 120 PLN
  • Wynajęcie konia: 20 PLN
  • Lekcja przygotowująca do egzaminu (60 min): 60 PLN

Oferta dla szkół i uczelni

Koń był nieodłącznym towarzyszem człowieka. Wspierał go w pracy, dostarczał rozrywki, pomagał w przemieszczaniu się. Pojawienie się maszyn zmniejszyło jego znaczenie jako współpracownika człowieka. Jednak nic nie jest w stanie odebrać mu pozycji wiernego przyjaciela i oddanego kompana. Dlatego nie czekajcie, tylko przyjeżdżajcie do naszej stadniny i osbiście sprawdźcie, czy te cudowne zwierzęta także Was oczarują. To właśnie z myślą o Was, stworzyliśmy ofertę jednodniowej wycieczki – Cudowny początek, która może okazać się wstępem do niezwykłej przyjaźni.

Szkoły i uczelnie chętnie współpracują ze Stajnią Jarużyn, ponieważ chcą uatrakcyjnić zajęcia wychowania fizycznego. Zorganizowaliśmy VII Ogólnopolski Mityng Jazdy Konnej Olimpiad Specjalnych. Na terenie stadniny regularnie odbywają się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w Jeździectwie.

Wyjazdy w teren

Dla średnio-zaawansowanych jeźdźców oferujemy wyprawy w teren po okolicznych lasach. Należy się jednak umówić wcześniej. Można to zrobić telefonicznie lub osobiście. Obowiązkiem każdego jeźdźca jest noszenie kasku jeździeckiego (można wypożyczyć go na miejscu). Należy pamiętać o długich, nie krępujących ruchów spodniach i solidnych, nieprzemakalnych butach. Warto mieć bryczesy, sztylpy, rękawiczki, czy kamizelkę ochronną. Jeśli jeździec chce samodzielnie przygotować konia do jazdy, musi przyjechać pół godziny wcześniej. Lekcja trwa od momentu wyjazdu ze stadniny i odbywa się na szlakach oznaczonych symbolem podkowy.

Cennik

  • Wyjazd konno w teren (1 godzina): do uzgodnienia

Półkolonie dla dzieci

W wakacje i w ferie zimowe organizujemy półkolonie dla dzieci w wieku od 8 do 18 lat. W ciągu 6 dni, od poniedziałku do soboty, w godzinach od 8.30 do 17.00 oferujemy opiekę połączoną z nauką lub doskonaleniem jazdy konnej, w zależności od stopnia zaawansowania uczestnika kolonii. W półkoloniach mogą brać udział dzieci bez umiejętności jeździeckich. Dzieci, pod troskliwą opieką instruktora, biorą udział w dwóch jazdach (jedna do południa, a druga po południu) lub dwugodzinnym spacerze, jeśli pozwolą na to ich umiejętności jeździeckie. W ciągu dnia dzieci jedzą trzy posiłki: drugie śniadanie, obiad i podwieczorek, poznają obowiązki związane z pielęgnacją naszych zwierząt, utrzymaniem czystości w stajni.

Uczą się jak działają poszczególne elementy rzędu jeździeckiego, i jak je dopasować do konkretnego konia, jak ustawiać i nazywać przeszkody oraz wielu innych wiadomości o koniach. Obowiązkiem każdego jeźdźca jest noszenie kasku jeździeckiego (można wypożyczyć go na miejscu). Należy pamiętać o długich, nie krępujących ruchów spodniach i solidnych, nieprzemakalnych butach, płaszczu przeciwdeszczowym. Warto mieć bryczesy, sztylpy, rękawiczki, czy kamizelkę ochronną. Warunkiem rezerwacji miejsca na danym turnusie jest dokonanie przedpłaty. W cenę wliczone jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Rajdy konne

Największym marzeniem każdego jeźdźca jest możliwość wyjazdu w teren, lecz nie na godzinę lub dwie, ale na cały dzień, weekend a może tydzień. Wędrówki w siodle to także inne doznania niż krótki, nawet kilkugodzinny wypad w teren. Chociaż, podczas rajdu, poruszamy się wolniej i rzadko galopujemy, to jednak taka wspólna wędrówka z pokonywaniem trudności, wieczornymi ogniskami i otaczającą nas przyrodą dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Dlatego stworzyliśmy specjalną ofertę dla osób które, chcą, pod opieką wprawionych w jeździe terenowej instruktorów, przeżyć prawdziwą jeździecką przygodę.

Rajdy planujemy na określone z góry terminy lub też organizujemy pod zamówienie dla grup jeździeckich. Stopień trudności rajdu dopasowujemy do umiejętności i kondycji uczestników. Przygotowujemy trasę przejazdu, konie, zapewniamy wyżywienie, nocleg, ubezpieczenie i opiekę wykwalifikowanego personelu. Obowiązkiem każdego jeźdźca jest noszenie kasku jeździeckiego (można wypożyczyć go na miejscu). Należy pamiętać o długich, nie krępujących ruchów spodniach i solidnych, nieprzemakalnych butach, płaszczu przeciwdeszczowym. Warto mieć bryczesy, sztylpy, rękawiczki, czy kamizelkę ochronną. Dokładne terminy i ceny rajdów podane zostaną w aktualnościach. Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przedpłaty. W cenę wliczone jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Kuligi

Dźwięk dzwonków, skrzypienie marznącego śniegu, przepiękne zimowe widoki oraz rżenie pędzących koni, przeniosą nas do czasów, kiedy kulig był jedyną formą rozrywki w długie zimowe wieczory. Podczas jazdy saniami na pewno zapomnimy o problemach dnia codziennego i zrelaksujemy się. Po niezapomnianej podróży, czekają na nas dodatkowe atrakcje: ognisko z pieczonymi kiełbaskami, bigosem i grzańcem, a dla dzieci oczywiście gorąca herbata. Dokładne terminy i ceny kuligów podane zostaną w aktualnościach. Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przedpłaty.

Agroturystyka

Dysponujemy pokojami jedno, dwu i trzyosobowymi z możliwością dostawienia dziecięcego łóżeczka. We wszystkich pokojach jest szafa, biurko, stolik i telewizor. Na miejscu jest kuchnia wyposażona w talerze, szklanki, sztućce, garnki, patelnię, czajnik, lodówkę oraz kuchenkę elektryczną i mikrofalową. Jest też łazienka z prysznicem i toaletą. Na terenie stadniny, na wzgórzu znajduje się drewniany, góralski domek. Poniżej, w malowniczej scenerii, jest staw. W upalne dni można szukać ochłody siadając na ławce w jego pobliżu. Natomiast wieczorem zapraszamy do zabawy przy ognisku. Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przedpłaty.