Sport

Sport

Sport

Tylko nieliczne dyscypliny sportowe wymagają współpracy człowieka ze zwierzęciem. Jedną z nich jest jeździectwo. Aby osiągnąć sukces konieczne jest porozumienie istot reprezentujących dwa różne gatunki. Dlatego należy stworzyć idealne warunki do pracy oraz zadbać o bezpieczeństwo i komfort zarówno jeźdźca jak i konia.

Zaplecze sportowe

A nasza stadnina to wszystko gwarantuje. Posiada bowiem kompleks sportowy z parkurem, karuzelą dla koni, zabudowanym lonżownikiem, czworobokiem, otwartą i krytą ujeżdżalnią, dzięki której treningi mogą odbywać się o różnych porach dnia, niezależnie od pogody. Dysponujemy też trawiastym placem konkursowym, na którym rozgrywane są konkursy skokowe oraz rozprężalnią z podłożem piaskowym. Mamy własne przeszkody, które w zależności od rodzaju konkursu można modyfikować. Do kompleksu prowadzi wygodny dojazd, dostosowany do manewrów koniowozów i załadunku koni oraz parking dla samochodów.

Organizacja zawodów

Konie i ich właściciele znajdą u nas zakwaterowanie, zwierzęta w gościnnych boksach a ludzie w pokojach jedno, dwu lub trzyosobowych. Nad bezpiecznym przebiegiem konkursu czuwają lekarz weterynarii, ratownik medyczny, podkuwacz. Na miejscu zawsze jest obecna karetka pogotowia z przeszkoloną obsługą. O przebiegu konkursu informuje doświadczony w jeździectwie prezenter (spiker) zawodów. Dzięki fachowemu nagłośnieniu można poznać wyniki zawodów nawet przebywając w barze, gdzie na nas czeka ciepły posiłek, kawa lub herbata.
Obecnie organizujemy konkursy klasy: pierwszego kroku czyli konkurs dla początkujących ( leżące drągi na ziemi, którego trzeba pokonać w określonej kolejności ). drugiego kroku – wysokość przeszkód do 30 cm

  • Mini LL (70 cm)
  • LL (do 90 cm)
  • L (100 cm); L1 (105 cm)
  • P (110 cm); P1 (115 cm)
  • N (120 cm); N1 (125 cm)
  • C (130 cm); C1 (135 cm)
  • CC (140 cm); CC1 (145 cm)

Harmonogram zawodów

O terminach organizowanych w Stajni Jarużyn zawodów będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej oraz na naszym profilu na facebooku.

Trenerzy

Nasi jeźdźcy doskonalą swe umiejętności pod okiem, współpracujących ze stadniną, trenerów. Na miejscu mamy zaszczyt gościć doskonałego trenera ujeżdżenia Panią Julię Naumovich-Shabovskaya, trenera ujeżdżenia oraz skoków przez przeszkody – Pana Borisa Naumovich a także regularnie odwiedzającego naszą stajnię, Pana Krzysztofa Aftykę – wielokrotnego medalistę w ujeżdżeniu, wkkw i skokach. Więcej informacji o sukcesach naszych trenerów znajduje się w zakładce NASI JEŹDŹCY.

Zawodnicy

Młodzi jeźdźcy próbują swych sił zarówno w zawodach regionalnych, wojewódzkich i krajowych. Więcej informacji o naszych zawodnikach znajduje się w zakładce NASI JEŹDŹCY.